Працюємо заради перемоги!

(0)
  назад

Як утеплити металопластикові вікна?

Напевне, кожен із нас стикався з проблемою, коли металопластикові вікна починають пропускати протяги та холодне повітря. Причин цьому досить багато: від недотримання правил експлуатації своїми руками та монтажу склопакета з боку власника до недобросовісного виробника матеріалу та непрофесійної установки вікон ПВХ стороннім майстром.

 

З питанням утеплення вікон ПВХ необхідно звертатися до справжніх експертів, якими є компанія “Паритет”. У нас можна не тільки купити металопластикові вікна, але й зробити якісний монтаж вікон ПВХ. Наприклад, світлопрозорі конструкції Паритет забезпечать не лише теплоізоляцію, а й необхідну природну освітленість та можливість візуального контакту з навколишнім середовищем. Дізнатись ціни на металопластикові вікна, а також купити вікна ПВХ можна на офіційному сайті компанії.

 

Для кращого розуміння технології підвищення теплоізоляції склопакета в будинку пропонуємо розібратися у питанні детальніше.

Причини тепловтрат

Щоб відповісти на це запитання, згадаймо закони фізики. Відповідно до них, теплова енергія може переноситися за допомогою конвекції, теплопровідності та випромінювання.

 

Всі три способи застосовуються до втрати тепла через вікна. Давайте розберемося в кожному з них по порядку.

 

Процес конвекції супроводжується перенесенням тепла потоками повітря. Щодо вікон це явище пояснюється недостатньою герметичністю закриття їх стулок. Таким чином, через утворені нещільності потоки теплого повітря залишають приміщення, а у зворотному напрямку (з вулиці) проникає холодне повітря. Простими словами ми можемо спостерігати таке явище, як - із вікна дме.

 

Що стосується теплопровідності, то це стосується двох ключових матеріалів - віконної рами та склопакета. У випадку з першим, перебіг процесу залежить від профілю, з якого виготовлена ​​рама. З другим же, справа з самою конструкцією склопакета. Наприклад, найбільш невдалим варіантом для збереження тепла стане поєднання однокамерного склопакета та вузького ПВХ-профілю. У той же час широкий профіль та багатокамерний склопакет стануть оптимальним рішенням завдяки меншій теплопровідності.

 

Негативний вплив на теплоізолюючі властивості вікна ПВХ надає неправильний початковий монтаж. Наприклад, у процесі експлуатації збільшення втрати тепла може бути пов'язане з неякісним ущільненням периметра рами: у холодний період року укоси намокатимуть від конденсату. Провідність тепла біля вологих стін біля віконних прорізів дуже висока, що призводить до їх промерзання в морози.

 

Закони фізики також свідчать: з будь-якого нагрітого тіла виходять невидимі теплові промені. Останні нібито добре сприймаються людьми, а їх нерівномірне заповнення у приміщенні відчувається не дуже приємно. Так, перебування неподалік холодного вікна або стіни викликає дискомфорт незважаючи на цілком комфортну температуру в кімнаті. Таке явище часто характеризують, що начебто від холодного джерела "дме". Проте ніякої циркуляції повітря насправді немає.

Також втратити тепло вікна ПВХ здатні, якщо:

• було порушено технології встановлення склопакета;

• відбулася усадка новобудови;

• непридатний гумовий утеплювач рами через недотримання правил догляду;

• було зроблено порушення у технології встановлення укосів;

• встановлено вікна ПВХ низької якості;

• технічні характеристики склопакету не відповідають умовам клімату.

Визначення місць тепловтрат

Справність вікон можна визначити по одній ключовій особливості - герметичності стулок, що закриваються. Якщо запірні механізми металопластикового вікна не відрегульовані або несправні, то через стулки приміщення буде потрапляти повітря ззовні. Менш зустрічається, але також можлива причина порушення герметичності вікна ПВХ, полягає у викривленні віконної рами.

 

Для виявлення порушень герметичності використовувати підручні засоби безглуздо – для цього потрібно використовувати спеціальне обладнання. В інтернеті вже давно гуляють різноманітні поради, зокрема деякі умільці рекомендують затискати аркуш паперу між рамою і стулкою. У результаті, якщо вдасться вийняти лист при закритій стулці, то з герметичністю вікна все гаразд. Тим не менш, знайти якесь експертне підтвердження дієвості такого способу досі ще нікому не вдалось.

Налагодження затискного механізму

У разі нещільного закривання стулки при нормальному стані ущільнювача, найкращим виходом буде регулювання притиску запірного механізму. При цьому конструкція останнього впливає на підходи до регулювання.

 

Як правило, регулювання щільності закривання стулки відбувається у три етапи:

1. поворот ексцентриків на запірних цапфах;

2. регулювання петель вікна;

3. переміщення планок у відповідь, в які входять запірні цапфи, на рамі.

 

Спробуйте оглянути запірні механізми металопластикового вікна, знайти вищезгадані елементи і спробуйте змінити їх регулювання. У той же час пам'ятайте, що необхідно перевіряти будь-які зміни щільності притиску стулки до рами. Зробити це можна за допомогою шестигранника або викрутки.

 

Якщо сумніваєтеся у власних силах, краще звернутись із цим питанням до фахівців «Паритет». Їх досвід у встановленні, монтажі та утепленні вікон ПВХ.

Заміна ущільнювача

Основу ПВХ-вікон складають два або три контури ущільнення, що забезпечує хорошу герметичність і непродуваність. Проте з часом ущільнювачі стають непридатними і знадобиться їх заміна.

 

Відкривши вікно, намагайтеся провести перевірку стану ущільнювачів по всьому периметру. Таких пошкоджень як тріщини, розриви, тощо - не повинно бути. У цьому процес знімання ущільнювача має відбуватися пальцями без особливих зусиль, а його початкова форма має повністю відновлюватися. У разі пошкодження або потріскування ущільнювач відразу необхідно замінити.

 

Звернутися за покупкою нових ущільнювачів можна до партнерів компанії Паритет. Важливо відмітити, вони потребують спеціального клею: ПВХ вікнам не підійдуть самоклеючі ущільнювачі зі спіненої гуми.

Утеплення підвіконня

У процесі встановлення вікна необхідно нанести монтажну піну без порожнеч у простір під підвіконням. Операція утруднюється через велику ширину підвіконня. Чесно кажучи, поступово розподілити піну в досить обмеженому просторі, ще треба постаратися.

 

При нанесенні піни необхідно заповнювати порожнини, що утворилися, інакше у разі накопичення в них конденсату сама піна буде руйнуватися. У результаті, з часом, після встановлення вікна, повітряні маси будуть задувати з-під підвіконня.

 

Утеплення підвіконня самотужки цілком можливе. Для цього варто використати трохи гіпсової штукатурки та монтажну піну. Якщо все потрібне під руками, ось перелік наступних дій:

• Під підвіконням необхідно розчистити шар штукатурки від стіни на ширину 2-3 см.

• Наступне: видалення старої монтажної піни за допомогою відповідного інструменту (наприклад, невелика дерев'яна рейка). Пил і дрібне сміття, що утворилися, легко прибираються пилососом.

• Далі необхідно зволожити поверхні водою. Для цього можна використовувати обприскувач або пульверизатор.

• Після цього необхідно заповнити піною простір під підвіконням. Робити це необхідно в кілька етапів, наносячи шар піни товщиною 5-7 см, при цьому дотримуючись паузи в 10-15 хвилин між шарами, щоб піна встигла розширитися.

• Нанесену піну слід залишити на добу, щоб вона затверділа.

• Після закінчення 24 годин варто видалити надлишок піни за допомогою ножа. Простір, що залишився під підвіконням, варто закласти штукатуркою.

Утеплення укосів

Товщина старих дерев'яних вікон значно більша, ніж пластикових. Цей фактор відіграє ключову роль, коли вікна замінюють: ширина внутрішніх укосів збільшується, що значно скорочує втрату теплоти у приміщенні. У зимовий період можлива поява інею або вологих плям конденсату на укосах вздовж віконних рам. У такому разі укосам потрібне негайне утеплення. Використовувати для цього варто спеціально призначені для їх обробки пластикові сендвіч-панелі.

 

Також необхідний герметик, яким можна закласти примикання пластикових укосів до рам. При утепленні укосів використовують куточки, які закриють стики панелей з поверхнею стіни. У разі рівності та міцності поверхні штукатурки на укосах кріплення панелей здійснюється клеєм «рідкі цвяхи».

 

Необхідні матеріали для утеплення укосів у своєму асортименті пропонують спеціалізовані магазини будматеріалів.

Утеплення відливів

Як такий відлив не потребує утеплення. Набагато важливіша його хороша закріпленість, відсутність деренчання на вітрі і затікання під нього дощової води.

 

Важливим фактором є те, як примикає відливу до стін та віконної рами. У разі потреби варто вдатися за допомогою поліуретанового герметика для закладання щілин і стиків. Перед цим слід очистити поверхню від бруду.

Теплозберігаюча плівка

Цей елемент допомагає знизити тепловтрати, заощаджувати електроенергію та позбутися конденсату на пластикових вікнах. Сама по собі плівка теплозберігаюча та створює ефект ізолюючої повітряної подушки, подібний до камери в склопакеті. Плівка сумісна з усіма вікнами та забезпечує надійний захист від шуму та протягів.

 

Теплозберігаюча плівка має такі особливості:

• не знижує світлопроникність шибки;

• стійка до різких перепадів температур, нагрівання та впливу ультрафіолетових променів;

• зняти просто, сліди не залишаються;

• фахівці не рекомендують використовувати її на необробленій деревині, плитці для підлоги і гіпсокартоні;

• можна використовувати як для склопакету, так і для дерев'яних вікон.

До складу цієї плівки входять одразу кілька шарів. При цьому кожен із них здатний затримувати хвилі тепла певної довжини. Таким чином, тепло не може залишити приміщення. За розрахунками експертів, плівка зберігає близько 75% теплоти, яка витікала раніше.

Електрообігрів вікна

Є системою, яка прогріває вікна за допомогою обігрівача. Електрообігрів може бути представлений встановленим на підвіконня масляним обігрівачем, який доповнюють обігрівальною спіраллю, встановленою на скло. Також можна використовувати систему обігріву для скла автомобіля.

Ви щойно додали до кошику:
Замовлення підтверджую